Jesień to pora roku, która zachwyca nas swoimi kolorami i urokiem. To idealny czas, aby dodać trochę jesiennej magii do naszego domu. Jednym z najpopularniejszych sposobów na to jest stworzenie własnego jesiennego wieńca na drzwi. Zamiast kupować gotową dekorację, sami możemy wyczarować coś wyjątkowego.

Potrzebne elementy

Zanim przystąpisz do pracy, upewnij się, że masz wszystkie potrzebne elementy. To podstawowe materiały, które przydadzą się do stworzenia jesiennego wieńca:

 1. Okrągła ramka: Możesz wybrać się do pobliskiego sklepu rzemieślniczego i zakupić gotową ramkę do wianków lub użyć gałęzi wikliny lub drewnianej obręczy jako podstawy.
 2. Gałęzie: Wybierz kilka gałęzi o długości około 30-40 cm. Mogą to być gałęzie drzew owocowych lub ozdobnych krzewów, które mają piękne jesienne liście.
 3. Liście: Zbierz różnokolorowe liście, które wprowadzą jesienne kolory do twojego wianka. Mogą to być liście klonu, dębu, kasztana lub innych drzew.
 4. Kwiaty i ozdoby: Dodatkowo możesz użyć jesiennych kwiatów, takich jak chryzantemy, a także ozdób, takich jak mini-dynie, szyszki, czy suszone owoce.
 5. Nożyczki: Będziesz potrzebować nożyczek do przycinania gałęzi i liści.
 6. Drut florystyczny: Drut ten pomoże Ci w mocowaniu elementów na ramie i utrzymaniu ich na miejscu.
 7. Klej florystyczny lub pistolet na gorący klej: To opcjonalny element, który ułatwi mocowanie ozdób.

Jak stworzyć jesienny wianek na drzwi

 1. Przygotowanie ramki: Jeśli używasz gotowej ramki do wianka, możesz przejść od razu do kroku drugiego. Jeśli tworzysz własną ramkę, zawiąż gałęzie wikliny lub drewnianej obręczy, aby utworzyć okrągłą podstawę.
 2. Dodawanie gałęzi: Zacznij od przytwierdzania gałęzi do ramki. Użyj drutu florystycznego, aby owijać je wokół ramki i mocować gałęzie w miejscu. Staraj się rozmieścić je równomiernie, tworząc bazę dla reszty dekoracji.
 3. Dodawanie liści: Teraz możesz zająć się kolorystyką wianka, dodając liście. Przytnij liście, jeśli są zbyt duże, i użyj drutu florystycznego, aby przytwierdzić je do podstawy. Połącz różne kolory i kształty liści, doda to głębi i różnorodności wiankowi.
 4. Dodawanie kwiatów i ozdób: Jeśli masz kwiaty jesiennych chryzantem, dodaj je do kompozycji. Możesz również użyć innych ozdób, takich jak mini-dynie, szyszki lub suszone owoce. Użyj kleju florystycznego lub pistoletu na gorący klej, aby pewnie je umocować.
 5. Dokończenie i wiszenie: Po dokładnym umocowaniu wszystkich elementów, sprawdź, wszystkie elementy są solidnie przymocowane. Następnie przywiąż do górnego fragmentu wianka mocny sznurek lub wstążkę, który posłuży do zawieszenia go na drzwiach.

Teraz, gdy twój jesienny wianek jest gotowy, możesz z dumą wywiesić go na drzwiach swojego domu. To nie tylko piękna dekoracja, ale także wyraz twojej kreatywności i miłości do jesiennej atmosfery. Tworzenie własnych dekoracji daje satysfakcję i pozwala poczuć ducha tej magicznej pory roku.