Ciepły montaż okien to nowoczesna technika instalacji stolarki okiennej, której głównym celem jest eliminacja mostków termicznych oraz ograniczenie strat ciepła. Warto przyjrzeć się bliżej, na czym polega ta innowacyjna metoda montażu.

Czym jest ciepły montaż okien?

Ciepły montaż okien opiera się na zastosowaniu trzech warstw uszczelniających, które skutecznie chronią przed utratą ciepła. Są to:

  1. Warstwa środkowa z pianki PUR (poliuretanowej) – zapewnia doskonałą izolację termiczną, eliminując mostki termiczne wokół okna.
  2. Warstwa wewnętrzna (paroszczelna) z taśmy paroszczelnej – chroni przed dostaniem się wilgoci do wnętrza, tworząc jednocześnie barierę dla pary wodnej.
  3. Warstwa zewnętrzna (paroprzepuszczalna) z taśmy paroprzepuszczalnej – umożliwia swobodną cyrkulację pary wodnej na zewnątrz, co zapobiega skraplaniu się wilgoci na powierzchni okna.

Dlaczego warto stosować ciepły montaż okien?

Ciepły montaż okien to nie tylko innowacyjna technologia, ale również sposób na zwiększenie efektywności energetycznej budynku. Eliminacja mostków termicznych przekłada się na znaczące ograniczenie strat ciepła, co z kolei może skutkować obniżeniem kosztów ogrzewania w okresie zimowym.

Warto jednak pamiętać, że skuteczność ciepłego montażu okien zależy również od jakości materiałów użytych do produkcji okien. Dlatego przy wyborze stolarki okiennej warto zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła, który informuje o efektywności izolacji termicznej danego okna.

Zastosowanie ciepłego montażu okien nie jest ograniczone do konkretnego rodzaju materiałów. Można go z powodzeniem stosować przy instalacji okien wykonanych zarówno z aluminium, drewna, jak i PVC. Kluczową kwestią jest jednak wybór okien o niskim współczynniku przenikania ciepła, aby osiągnąć optymalne efekty.

Ciepły montaż okien to innowacyjna technologia, która przynosi liczne korzyści, zwłaszcza w kontekście efektywnej izolacji termicznej. Eliminacja mostków termicznych oraz odpowiedni wybór okien z niskim współczynnikiem przenikania ciepła mogą znacząco przyczynić się do poprawy efektywności energetycznej budynku oraz obniżenia kosztów związanych z ogrzewaniem. Warto zatem zainwestować w tę nowoczesną metodę montażu, dbając jednocześnie o wybór wysokiej jakości stolarki okiennej.